CO Spartak Hluk
Boršická 1313
Hluk 687 25
+420775599799
Kde nás najdete ...

Archiv aktualit

TICINO 2018 - sestřih videí a výběr fotografíí

11. 02. 2019 -

Sestříhaná videa z kaňonů Pontirone – Lesgiüna inferiore, Cresciano – Boggera inferiore, Osogna – Nala inferiore, Iragna – Val d’Iragna inferiore, Combra – Val Malvaglia, Lodrino – Val Lodrino intermedio, Lodrino – Val Lodrino inferiore a výběr fotografíí naleznete na odkazech níže.

1. Cresciano – Boggera inferiore

2. Pontirone – Lesgiüna inferiore

3. Osogna – Nala inferiore

4. Iragna – Val d’Iragna inferiore

5. Combra – Val Malvaglia

6. Lodrino – Val Lodrino intermedio, inferiore

Branný závod ZŠ Hluk

11. 08. 2017 -

Dne 21. 6. 2017 se uskutečnil branný závod žáků 5. – 9. ročníků pořádajících základní školou Hluk ve spolupráci s oddílem canyoningu TJ Spartak Hluk.

Závod byl určen pro tříčlenná družstva s rozdělením do několika věkových kategorií následovně:

I.              chlapci 5. - 6. ročník,

II.            chlapci 7. - 8. ročník,

III.           dívky 5. - 6. ročník,

IV.          dívky 7. - 8. ročník,

V.            dívky 9. ročník,

VI.          chlapci 9. ročník.

Během závodu čekalo na tříčlenná družstva celkem 6 nástrah v podobě plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Žáci se museli vypořádat s nástrahami jako slanění na lanovce, přechod potoka přes dvojitou lanovou lávku, střelbu ze vzduchovky, plížení, hod granátem na cíl a orientace podle mapy a buzoly.

V dopoledních hodinách za slunného počasí, se až na výjimky, se všemi nástrahami na trati vypořádala všechna družstva.

 

Vyhlášení výsledků a ocenění medailí, diplomem a nějakou sladkou dobrotou proběhlo, z časových důvodů až druhý den, na školním dvoře. Oceněným lze poblahopřát a zbývajícím účastníkům popřát více štěstí a odhodlanosti zvítězit v ročníku následujícím.

Canyoning trip Salzkammergut Rakousko

23. 11. 2016 -

Ve dnech 8.-10.10.2016 jsme absolvovali spolu s T.O. Skunk výjezd do sousedního Rakouska, tentokráte do malebné oblasti jezera Attersee. V průběhu dvou dnů jsme absolvovali 3 kaňony (Steinbachgraben, Devil´s Bathtube a Burggrabenklam) a ferratu Mahdlgupf, tyčící se nad klidnou hladinou jezera.

V hojném počtu devíti účastníků jsme v dopoledních chladných hodinách prostoupili poměrně jednoduchý kaňon Steinbachgraben, kde si většina z nás na několika místech procvičila i prvky slaňování. Po závěrečné pasáži čítající několik menších skoků, jsme v neoprenech nasedli do aut a přesunuli se ke kaňonu Devil´s Bathtube. Poměrně vodnatý kaňon nás překvapil nejen svou sílou ale i hravostí, se kterou si pohrával s našimi těly v úzkém členitém korytu s několika menšími vodními mlýny, ve kterých si to někteří z nás dali hned dvakrát. Pro velký úspěch jsme tedy absolvovali dvě kola, a pak totálně zmáčení vyrazili k autům a do campu, ve kterém jsme byli jedinými hosty.

 

Druhý den jsme se rozdělili na dvě skupiny. Lezci vyrazili na nedalekou, středně těžkou ferratu Mahdlgupf a zbytek se vydal do kaňonu Burggrabenklam. Při okolní teplotě okolo 5° C si obléci mokrý neopren vyžadovalo notnou dávku sebezapření a taky slivovice. Po prvotním šoku jsme ale vyrazili vzhůru po stezce k nástupnímu místu. Vodopády padající do kaňonu z okolních strání nás nabudily, a tak cesta uběhla poměrně rychle. První skok do průzračné chladné vody nás pak definitivně probral. Kaňon vedl podél turistické cesty, kde nejednou naše umění bylo oceněno uznalým pokýváním hlavou. Závěrečné slanění skrze 18 m vodopád pak bylo třešničkou poměrně hezkého nenáročného kaňonu. Na úplný konec jsme si zaplavali s potápěči v jezeru a vyrazili na zasloužený Winner snitzel.

Canyoning Rakousko 2015

28. 10. 2015 -

Členové oddílu canyoningu se na konci záři zůčastnili výpravy do sousedního Rakouska, kde prostoupili dva kaňony a jednu ferratu. Videa ke stažení jsou níže:

 

1) kaňon Strubklamm

2) kaňon Jabron

3) ferrata Postalklamm

Zkouška zdatnosti na Valašském Hrbu

06. 06. 2015 -

V sobotu 30. 5. 2015 jsme se za krásného jarního počasí zúčastnili vytrvalostního horského běhu s názvem „Valašský Hrb“. Jedná se o závod jednotlivců, jehož závodní trať je vedena po „hřebenu“ beskydských vrchů, po značené turistické „pěšině“ s plynule vlnitým terénem v nádherném prostředí krásných lesů, s  inspirativními výhledy do blízkého i vzdáleného okolí. Shromaždiště, start i cíl závodu byly situovány u hotelu Čarták pod Soláněm. Běžecky nebo rychlochůzí bylo možno absolvovat tratě na 10, 20, 30 a 50 km.

Z oddílu CO se na start 20 km trati postavili Pavel Šafařík a Saša Machala. Na start nejdelší trati 50 km pak Tomáš a Zdeněk Horákovi. Všichni 4 běžci, oblečeni do reprezentativních oddílových trikotů, vyrazili na trať svých distancí s velkou chutí a odhodláním závod dokončit za každou cenu a v co nejlepším čase.

I přes nemalé trápení některých z nich se podařilo všem závod dokončit. V absolutním pořadí v kategorii na 20 km se Pavel Šafařík umístil na pěkném 29. místě a Saša Machala na 30. místě z celkového počtu 128 účastníků. V nejpočetnější kategorii na 50 km se v absolutním pořadí umístil na 46. místě Zdeněk Horák jr. a na 57. místě jeho bratr Tomáš Horák. Celkem bylo v této kategorii 186 startujících.

Po ukončení závodu jsme nad gulášem a kofolou (někteří i pivem) zhodnotili průběh a zážitky z běhu a po zhlédnutí ceremoniálů předávání cen jsme se vydali na cestu domů.

1 2 3 4 5