CO Spartak Hluk
Boršická 1313
Hluk 687 25
+420775599799
Kde nás najdete ...

CANYONING TRIP SALZKAMMERGUT - RAKOUSKO


Termín: 8. října 2016 - 10. října 2016

Ve dnech 8.-10.10.2016 jsme absolvovali spolu s T.O. Skunk výjezd do sousedního Rakouska, tentokráte do malebné oblasti jezera Attersee. V průběhu dvou dnů jsme absolvovali 3 kaňony (Steinbachgraben, Devil´s Bathtube a Burggrabenklam) a ferratu Mahdlgupf, tyčící se nad klidnou hladinou jezera.

V hojném počtu devíti účastníků jsme v dopoledních chladných hodinách prostoupili poměrně jednoduchý kaňon Steinbachgraben, kde si většina z nás na několika místech procvičila i prvky slaňování. Po závěrečné pasáži čítající několik menších skoků, jsme v neoprenech nasedli do aut a přesunuli se ke kaňonu Devil´s Bathtube. Poměrně vodnatý kaňon nás překvapil nejen svou sílou ale i hravostí, se kterou si pohrával s našimi těly v úzkém členitém korytu s několika menšími vodními mlýny, ve kterých si to někteří z nás dali hned dvakrát. Pro velký úspěch jsme tedy absolvovali dvě kola, a pak totálně zmáčení vyrazili k autům a do campu, ve kterém jsme byli jedinými hosty.

 

Druhý den jsme se rozdělili na dvě skupiny. Lezci vyrazili na nedalekou, středně těžkou ferratu Mahdlgupf a zbytek se vydal do kaňonu Burggrabenklam. Při okolní teplotě okolo 5° C si obléci mokrý neopren vyžadovalo notnou dávku sebezapření a taky slivovice. Po prvotním šoku jsme ale vyrazili vzhůru po stezce k nástupnímu místu. Vodopády padající do kaňonu z okolních strání nás nabudily, a tak cesta uběhla poměrně rychle. První skok do průzračné chladné vody nás pak definitivně probral. Kaňon vedl podél turistické cesty, kde nejednou naše umění bylo oceněno uznalým pokýváním hlavou. Závěrečné slanění skrze 18 m vodopád pak bylo třešničkou poměrně hezkého nenáročného kaňonu. Na úplný konec jsme si zaplavali s potápěči v jezeru a vyrazili na zasloužený Winner snitzel.

  • /admin/static/galerie/GOPR0955.JPG

    CO Spartak Hluk - CANYONING TRIP SALZKAMMERGUT - RAKOUSKO -
  • /admin/static/galerie/GOPR0969.JPG

    CO Spartak Hluk - CANYONING TRIP SALZKAMMERGUT - RAKOUSKO -